medycyna estetyczna bytom
KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA
esteti med dent fizjoterapia medycyna estetyczna katowice bytom
KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA

W trakcje konsultacji zbierany jest wywiad z pacjentem (pomocne będą również dostępne wyniki badań np. MRI, RTG, USG …). Ustalany zostaje główny problem pacjenta. Dzięki odpowiednio dobranym testom, dokonujemy oceny funkcjonalnej pacjenta, na podstawie której w dalszej kolejności dobieramy odpowiednią formę aby fizjoterapia była najbardziej skuteczna. Omawiana jest kolejno forma terapii, jej przebieg i szacowany czas rehabilitacji.

TERAPIA
fizjoterapia zabiegi medycyny estetycznej tarnowskie góry

Terapia fizjoterapeutyczna polega na indywidualnym podejściu do pracy z Pacjentem podczas sesji na którą składa się m. in. :

  • zabiegi przygotowawcze lub dodatkowe np. laseroterapia, ultradźwięki, elektroterapia.
  • właściwa część zabiegu terapeutycznego – indywidualnie dobrany na potrzeby pacjenta masaż medyczny, techniki terapii manualnej na kręgosłupie i stawach.
  • zabiegi uzupełniające: kinesiotaping, instruktaż ćwiczeń wspomagających terapię
fizjoterapia zabiegi medycyny estetycznej tarnowskie góry
LASEROTERAPIA
LASEROTERAPIA

Naświetlanie wiązką światła na określony obszar ciała w celu biostymulacji. Wykorzystuje się go w leczeniu dolegliwości bólowych lub zmian skórnych. Określany jest jako najskuteczniejsza broń w walce ze stanami zapalnymi.

ULTRADŹWIĘKI

Za pomocą specjalnej głowicy przenosimy falę mechaniczną na tkankę która zostaje wprawiona w drgania. Działa przeciwbólowo, rozluźniająco, przekrwiennie i rozszerza naczynia krwionośne dzięki czemu pobudza tkanki do regeneracji.

ELEKTROTERAPIA
ELEKTROTERAPIA

To dość szeroka dziedzina fizykoterapii gdzie wykorzystuje się dobroczynne działanie prądów. W zależności od schorzenia dopasowywany jest rodzaj prądu: prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości lub prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.

  • Prądy TENS,
  • Jonoforeza,
  • Galwanizacja,
  • Prądy Kotza,
  • Prądy Trauberta,
  • Didynamik.
KINESOTERAPIA

Tak zwane plastrowanie dynamiczne. Polega na oklejeniu specjalnymi plastrami w celu podtrzymania efektu poprzedzającej terapii. Stabilizuje stawy oraz pomaga w procesie usuwania obrzęków limfatycznych.

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH.
MASAŻ POWIĘZIOWY
terapia manualna
MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH. MASAŻ POWIĘZIOWY

Celem tego masażu jest zmienienie struktury i usunięcie ograniczeń w ruchomości tkanek. Polega na indywidualnej analizie i badaniu warstw ciała, następnie wykonuje się głęboki masaż celowany w dane dysproporcje. Pomimo iż jest to dość mocny masaż pacjent po zakończeniu czuje znaczące rozluźnienie i większy zakres ruchu w stawach

MASAŻ SPORTOWY

To wykorzystanie różnego rodzaju form masażu dostosowywanego odpowiednio do okresu przygotowawczego zawodnika i rodzaju wykonywanego sportu. Celem tego typu masażu jest polepszenie osiągnięć w danej dyscyplinie. Dodatkowo stosuję się go również jako profilaktyka urazów czy kontuzji.

DRENAŻ LIMFATYCZNY
DRENAŻ LIMFATYCZNY

Limfa jest odpowiedzialna za transport kwasów tłuszczowych w organizmie. Masaż polega na pobudzeniu krążenia limfy. Przeciwdziałanie i usunięcie obrzęków zastoinowym – chłonnych lub zapalnych jak również przyspiesza usunięcie zbędnych produktów przemiany materii.

IASTM - TERAPIA NARZĘDZIOWA TK. MIĘKKICH
fizjoterapia bytom

To nowoczesna forma fizjoterapii terapii w której wykorzystuje się specjalne narzędzia do opracowania tkanek głębokich. Umożliwia skuteczne zwalczanie problemów powięziowych oraz daje szerokie pole możliwości pracy na bliznach.

fizjoterapia bytom

Chiropraktyka/kręgarstwo/mobilizacje. Jest to metoda która opiera się na wnikliwym badaniu i testach danej dolegliwości a następnie terapii(chwyt, ucisk, różne techniki masażu) w taki sposób aby efekt był natychmiastowy i spektakularny nawet podczas silnego bólu. Fizjoterapia manualna jest odpowiedzią na problemy zdrowotne które wynikają najczęściej z braku ruchu, z nadmiernych przeciążeń czy przebytych urazów. Ponad 80% pacjentów zgłaszających się do lekarzy cierpi na bóle lędźwi a proponowane leczenie farmakologiczne jest jedynie zachowawcze, terapia manualna usuwa przyczynę jak i sam problem

Stomatologia, Fizjoterapia,
Medycyna Estetyczna
Kosmetologia