medycyna estetyczna bytom

OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

WAMPIRZY LIFTING (PRP, PRF, zabieg łączony
PRP + PRF z firmy KEYMED)

zabiegi medycyny estetycznej w Bytomiu osocze bogatopłytkowe

Informacje wstępne

Zabieg polega na podaniu podskórnie osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej w miejsce na skórze wymagające regeneracji.

Umożliwia to uwolnienie czynników wzrostu z płytek krwi, co w konsekwencji powoduje namnażanie komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz, co najważniejsze, tworzenie nowych struktur kolagenu. Postępujące sukcesywnie procesy produkcji nowego kolagenu zauważalnie poprawiają elastyczność skóry, jej koloryt i tekstura regenerują się do naturalnej postaci. PRP wspomaga też zdolność skóry do utrzymywania wilgoci.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie. A następnie 1 zabieg przypominający co 6-12 miesięcy.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP) stosujemy, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Skóra potrzebuje rewitalizacji, potrzebuje odzyskać swój blask. Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest preparatem z wyboru do zabiegu regenerującego kilka obszarów naszego ciała jednocześnie, np. twarz, szyję, dekolt i dłonie. Do zabiegu potrzebujemy wówczas 4-8 ml osocza.

Zabieg z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej (PRF) stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku. Do zabiegu wypełnienia i regeneracji potrzebujemy wówczas 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.

Zabieg łączony (PRP + PRF) stosujemy gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji kilku obszarów naszego ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, zmarszczki głębokiena twarzy, dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności. Gdy chcemy szybkiej regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach.

Do zabiegu wypełnienia, regeneracji i rewitalizacji kompleksowo potrzebujemy 4-8 ml osocza i 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.

 

Opis zabiegu

Podanie osocza/fibryny bogatopłytkowej nie wymaga żadnych dodatkowych badań diagnostycznych. Na okolicę, która jest poddana zabiegowi stosujemy kremy znieczulające EMLA lub Anesderm.

Zabieg składa się z trzech etapów:

  • W pierwszym –  do specjalnych probówek pobierana jest niewielka ilość (10-60 ml) krwi pacjenta.
  • W drugim etapie poddaje się ją wirowaniu (otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego). W tym procesie następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza, zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe .
  • Trzeci etap polega na aplikacji uzyskanego koncentratu płytek krwi  w skórę poprzez iniekcję, z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo z użyciem mikrokaniuli wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Zabieg daje  wymierne efekty w zakresie regeneracji i rewitalizacji skóry, pobudzenia wzrostu włosów i ich wzmocnienia, zmiękczenia, poprawy kolorytu oraz konsystencji blizn. Metoda ta jest całkowicie naturalna i biokompatybilna z biologicznymi interakcjami zachodzącymi w tkankach pacjenta, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii, odczynu zapalnego, czy innych reakcji immunologicznych.

Czas trwania zabiegu to 20-60 minut w zależności od ilości preparatu osocza i okolicy zabiegowej.

 

Zalecenia pozabiegowe

  • przez tydzień unikać ekspozycji na światło słoneczne i stosować kremy SPF30
  • nie korzystać tego samego dnia z sauny,
  • należy wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów, nie wykonywać ćwiczeń, zajęć fitness,
  • przeciwskazane są gorące kąpiele,
  • nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych w przez 7dni po zabiegu.

Można stosować następujące leki przeciwbólowe: paracetamol, tramadol.

  • w danym dniu nie aplikować makijażu
  • należy zadbać o higienę miejsca zabiegowego

 

Przeciwwskazania 

  • choroby krwi (zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica)
  • choroby nowotworowe. Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło 5 lat od zakończenia leczenia. Dwa odstępstwa: rak podstawnokomórkowy skóry –muszą minąć 3 lata od zakończenia leczenia, rak sutka –musi minąć 7 lat od zakończenia leczenia (ze względu na możliwość występowania późnych przerzutów)
  • białaczki, szpiczaki: to również nowotwory i obowiązują takie same zasady, jak przy nowotworach.
  • należy również pamiętać o przeciwwskazaniach do zabiegów w ostrych stanach chorób wynikających z autoagresji: RZS, łuszczyca, toczeń, choroba Hashimoto, autoimmunologiczne zapalenia naczyń, wątroby
  • schorzenia wątroby: w przypadku ostrego zapalenia lub marskości wątroby nie wolno wykonywać zabiegu.
  • wyniszczenie organizmu.
  • ostre zakażenia oraz ostre stany zapalne w miejscu zabiegowym są przeciwwskazaniem do zabiegu.
  • ciąża i okres karmienia
  • stosowanie antykoagulantów i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Tych leków nie należy stosować również 7 dni po zabiegu.

ANTYKOAGULANTY:

  • Antagoniści witaminy K: acenokumarol, warfaryna, fenindion,
  • Heparyna i leki heparynopodobne,
  • Bezpośrednie inhibitory trombiny (dabigatran, biwalirudyna, hirudyna,argatroban),
  • Inhibitory czynnika Xa: rywaroksaban,apiksaban, endoksaban.

NLPZ: kwas acetylosalicylowy, ketoprofen, diklofenak, naproxen, indometacyna, ibuprofen, piroksykam

Zestawienie usług​

 

Keymed (PRP)*

 

Keymed (PRP + PRF)*

 

Regeneris (PRP)*

 

Regeneris Cellular Matrix*

Stomatologia, Fizjoterapia,
Medycyna Estetyczna
Kosmetologia