medycyna estetyczna bytom

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK I WOLUMETRIA TWARZY

wypełniacze kwas hialuronowy bytom

Informacje wstępne

Pod względem chemicznym kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w organizmie człowieka liniowym, nierozgałęzionym polisacharydem. Następnym etapem w procesie wytwarzania kwasu hialuronowego stosowanego w medycynie estetycznej jest jego usieciowanie.  Opiera się ono na łączeniu makrocząsteczek krzyżowymi wiązaniami chemicznymi. Zależnie od stopnia usieciowania otrzymujemy preparaty o różnej gęstości, co umożliwia różne jego zastosowania.
Forma usieciowana kwasu może utrzymać się w skórze do około roku.

Celem implantacji wypełniaczy w obrębie twarzy może być poprawa konkretnego obszaru lub coraz częściej uzyskanie tzw. „miękkiego liftingu” (w naszym gabinecie wykonujemy Lifting Hybrydowy firmy Galderma).
Poza biozgodnością tkankową i stabilnością ważną cechą kwasu hialuronowego jest jego zdolność do wiązania wody (higroskopijność). Jedna cząsteczka HA wiąże około 250 cząsteczek wody, a tym samym jest w stanie związać 1000x więcej wody niż wynosi jej masa. Dzięki temu wpływa na prawidłowe uwodnienie  i nawilżenie tkanek.

Zastosowania stabilizowanego kwasu hialuronowego możemy podzielić na trzy grupy:

  • wypełnienie zmarszczek i fałdów,
  • zmiana/przywrócenie objętości tkanek
  • rewitalizacja skóry na danym obszarze.

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego w określonym obszarze twarzy:

  • W górnym piętrze twarzy dokonuje się korekty utrwalonych zmarszczek mimicznych okolicy czoła: zmarszczki gładzizny, bruzdy poziome czoła, nadmierną wklęsłość dołów skroniowych.  Jednak preparatem stosowanym w pierwszym rzucie jest toksyna botulinowa.
  • W środkowym piętrze twarzy można stosować wypełniacze w celu redukcji zmarszczek mimicznych utrwalonych okolicy oczodołowej, czy wypełnienia bruzdy poprzecznej nosa.
  • W okolicy podoczodołowej można modelować tkanki poniżej dolnej krawędzi otworu oczodołowego, niwelując ubytki tkanki i zasinienia pod oczami lub maskując nadmiar tkanki w przestrzeni wewnątrzoczodołowej.
  • Bardzo często stosuje się unoszenie okolicy jarzmowej oraz wypełnianie zaników tkanki tłuszczowej policzków są to tzw. zabiegi wolumetryczne.
  • Można też poprawić kształt grzbietu nosa czy podnieść jego koniuszek.
  • Dolne piętro twarzy to okolica, w której często wykonuje się zabiegi wypełniania bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki oraz bruzdy poprzecznej twarzy, można również korygować dolny owal twarzy, linię żuchwy i kształt bródki.
  • Wykonuje się tu też zabiegi modelowania warg i unoszenia kącików ust.

W naszym Gabinecie stosujemy produkty marki Restylane firmy Galderma.

Efektem niedoboru kwasu hialuronowego w skórze jest nieprawidłowe uwodnienie, szare zabarwienie, wiotkość, powstanie zmarszczek, zmiany objętości twarzy oraz zachwianie homeostazy, a tym samym zaburzenie odporności, gojenia się ran, a także wymiany metabolitów pomiędzy komórkami skóry.

W celu rewitalizacji stosuje się preparat Skinbooster (Vital) firmy Galderma.


Opis zabiegu

Podanie kwasu hialuronowego nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych.
Na 7 dni przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym), niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba, Aspiryny i witaminy C.
W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystamy z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.), jak również unikać intensywnego wysiłku fizycznego.
Ponadto zaleca się doustne przyjmowanie leku Heviran na 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu powiększania ust lub modelowania.

Na okolicę, która jest poddana zabiegowi stosujemy kremy znieczulające EMLA lub Anesderm.
Kwas hialuronowy ma postać żelu, który zostaje podany w linię zmarszczki, usta przy użyciu strzykawki. Ma działanie wypełniające, ale także stymuluje tkanki do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu stają się one zdecydowanie płytsze. Efekty są natychmiastowe i bardzo naturalne.

 

Zalecenia pozabiegowe

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub wystąpienia objawów niepożądanych po zabiegu na bazie kwasu hialuronowego, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg.

  • Unikać wahań temperatury otoczenia, zwłaszcza przez pierwsze 48 godzin do
    2 tygodniu po zabiegu. Nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Nie zaleca się dłuższego przebywania w temp. poniżej 0 st. C oraz opalania się.
  • Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (nie dotykać).
  • Przez 48h po zabiegu podania kwasu hialuronowego należy unikać nadmiernej mimiki.
  • Przez 3 dni po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń .
  • Przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu hialuronowym nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza z uwagi na możliwą szybszą degradację podanego preparatu.
  • Po zabiegu powiększania lub modelowania ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego nie należy pić bardzo gorących napojów oraz należy unikać całowania przez pierwsze 24 godziny.
  • Przez 12 godzin po iniekcji nie należy nakładać makijażu.

 

Przeciwwskazania 

  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych lub trombolitycznych,
  • zaburzenia krwawienia,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • alergia na zastosowaną substancję,
  • ciąża, karmienie piersią

Zestawienie usług​

 

Wypełniacze kwasu hialuronowego 1,0ml    (bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki)

 

Wolumetria – modelowanie twarzy

 

Lifting hybrydowy Restylane

Stomatologia, Fizjoterapia,
Medycyna Estetyczna
Kosmetologia